ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NASZA NIEPODLEGŁA

10 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Tłuchowie oraz zaproszeni Goście uczestniczyli w uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W patriotycznej akademii, przygotowanej przez p. Beatę Gachewicz, wystąpiły dzieci z klasy 4a i 6a oraz Chór Nauczycielski Gloria. Artyści w wierszach i piosenkach wspominali czas, gdy nasi rodacy nadstawiali pierś w walce o wolność rozgrabionego przez wrogów kraju, gdy serca wszystkich rozpierała radość i duma z powrotu niepodległej Ojczyzny. I choć mija czas, nie przemija pamięć o synach polskiej ziemi, którzy ofiarnie przelewali za nią krew, a ich bohaterstwo i patriotyzm nie znały granic. Ogień, który zapłonął w zniczu złożonym w hołdzie poległym, niech w tych czasach rozpala w nas miłość i szacunek do Polski.

Autor: K. Jankowska