Włocławek - Galeria Sztuki Współczesnej

"Fides Mea"...

18 listopada uczniowie klasy VIa, VIc i IVa pojechali do Włocławka gdzie w Galerii Sztuki Współczesnej zwiedzali wystawę ilustracji Artura Gołębiowskiego pod tytułem "Mickiewicz dzieciom" i wspaniałą wystawę malarstwa pana  Adama Zapory pod tytułem "Fides Mea" czyli Moja Wiara. Pan Jerzy Jabczyński oprowadził uczniów i opowiedział o bogatej symbolice chrześcijańskiej w prezentowanych obrazach. Na koniec wszyscy utrwalili swoją wiedzę w specjalnie przygotowanych książeczkach. Było bardzo interesująco. Od tej pory na pewno głębiej będziemy postrzegać sztukę religijną. Po tej duchowej uczcie udaliśmy się do Multikina na przezabawną premierę filmu "Wilk w owczej skórze". To był dobry początek weekendu.

Autor: A. Małkiewicz