Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Mini piłka siatkowa, Tłuchowo 04.01.2017r.

To już piąty raz!

Nowy rok kalendarzowy rozpoczął się od zawodów powiatowych w mini siatkówce dziewcząt, które nasza drużyna poprzedziła wielogodzinnymi treningami. 4 stycznia nadszedł czas na weryfikację siatkarskich umiejętności, odporności psychicznej zawodniczek oraz tego, komu bardziej będzie sprzyjało sportowe szczęście. Naszymi przeciwniczkami były dziewczęta ze szkół w: Krojczynie, Lipnie oraz Maliszewie. Za najgroźniejszego rywala można było uznawać SP Krojczyn, bowiem tam ćwiczenia siatkówki odbywały się niemal od początku roku szkolnego (gdy w tym czasie my prowadziłyśmy przygotowywania do rozgrywek piłki ręcznej). W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z SP3 Lipno. Bez problemów pojedynek zakończył się zwycięstwem tłuchowianek. Nadszedł czas na "mecz prawdy". Po drugiej stronie siatki stanęły krojczynianki. Początek spotkania był dla nas fatalny: kilka minut gry i na tablicy wyników widniał wynik 3:11. W takiej sytuacji trudno o nadzieję na zwycięstwo, ale wiary porzucać nie wolno. Z biegiem czasu Tłuchowo powoli odrabiało straty. Remis padł przy 18. punktach. Potem znów prowadzenie Krojczyna. I znów odrabianie straty, zakończone 20:20. I znów dwupunktowa przewaga rywalek! Ale końcówka należała do nas! Zwycięstwo! 25:23! Po tym horrorze drugi set przebiegał spokojnie, z bezdyskusyjnie naszą przewagą. Tłuchowo-Krojczyn 2:0:) Na koniec rozgrywek zmierzyłyśmy się z SP Maliszewo. Tu obyło się bez nerwów. Pewne prowadzenie w obu setach od początku do ich końca zakończyło batalię na naszą korzyść. I tak oto, po przebyciu opisanej wyżej drogi, dziewczęta z SP Tłuchowo zostały piąty raz z rzędu mistrzyniami powiatu lipnowskiego.

Skład zespołu: Weronika Słomska, Aleksandra Żebrowska, Eryka Kowalska, Patrycja Ignaczak, Nikola Ignaczak, Marta Sadłowska, Amelia Szplitgejber, Karina Gapińska, Daria Smolińska, Julia Krajkowska. Trener: Katarzyna Jankowska.