Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Mini koszykówka, Lipno 02.03.2017r.

Nasza drużyna najlepsza w powiecie lipnowskim.

2 marca dziewczęta uczestniczyły w zawodach powiatowych w koszykówkę. Przyszło im zmierzyć się
z czterema zespołami. Udział w rywalizacji rozpoczęły od meczu z SP 3 Lipno. Od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał on pod nasze dyktando i zakończył się wynikiem 10:4. Kolejny pojedynek toczył się z SP 2 Lipno.Tutaj także wynik ani przez moment nie był zagrożony i po gwizdku kończącym na tablicy widniał rezultat 16:0. Po tym meczu zaostrzyły się nam apetyty na... :) Ale też zostały do pokonania zespoły teoretycznie najtrudniejsze, które tak jak my bardzo dobrze zaczeły turniej. Najpierw zmierzyłyśmy się z SP Krojczyn. Nasze koszykarki pokonały przeciwniczki 10:2. Na zakończenie rozegrałyśmy pojedynek z SP Bobrowniki. Kilkanaście minut przed nim zapowiadało się, że będzie to mecz o pierwsze miejsce, jednak niespodziewany przebieg trzeciej kolejki spotkań sprawił, że przystąpiłyśmy do niego już jako triumfatorki turnieju (o czym p. K . Jankowska oczywiście nie powiedziała swoim zawodniczkom:)). Wynik meczu: 16:0 potwierdził, że drużyna          z Tłuchowa była najlepsza w tych rozgrywkach.

BRAWO DZIEWCZYNY! Uśmiech

Skład drużyny: Nikola Ignaczak, Weronika Słomska, Marta Sadłowska, Aleksandra Żebrowska, Patrycja Ignaczak, Julia Krajkowska, Karina Gapińska, Amelia Szplitgejber, Alicja Wiśniewska, Julia Witkowska. Nauczyciel wf.: Katarzyna Jankowska.