Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / Dzień Patrona

Dzień Patrona

8 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji gościliśmy dyrektorów, którzy sprawowali funkcję od czasów nadania szkole podstawowej imienia. Odwiedzili nas:
p.Stanisława Antoszewska, p.Urszula Brożek, p.Bożena Dąbrowska, p.Małgorzata Kamińska, p.Antoni Antoszewski. Każdy z Gości opowiadał uczniom o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce za czasów zarządzania przez Nich placówką. Wysłuchaliśmy zatem historii o tym, dlaczego naszym patronem są Bohaterowie Westerplatte, kto ufundował i kto wykonał sztandar szkoły, jakie wspomnienia pozostawił dzień, w którym nastąpiła katastrofa budowlana, kiedy oddano do użytku wyczekiwaną salę i pozostałe obiekty sportowe, jakie znaczenie dla naszej społeczności miało 32. Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które odbyło się w Tłuchowie.
O przeszłości szkoły, ilustrowanej fotografiami, mówiła także p.Krystyna Sobiecka. W tę swoistą lekcję historii wpleciony został konkurs wiedzy o dziejach naszej szkoły oraz o obronie Westerplatte. Uczestniczyli w nim reprezentanci klas 4-6. Jego zwycięzcą został Krzysztof Kozakiewicz (kl. 4a). Drugie miejsce zajął Radosław Frelke (6c), trzecie Nadia Wyrostkiewicz (5a).Uroczystość przygotowała p.Krystyna Sobiecka.

Autor: K. Jankowska

• Odwiedziny: 719066