MISTRZ SŁOWA

Czytanie to przyjemność

Biblioteka Szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie zorganizowały 12 maja 2017r. III edycje konkursu "Mistrz Słowa" dla uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych w gminie.

Naszą szkołęreprezentowało pięcioro uczniów: Kozakiewicz Krzysztof kl. IV, Podkowski Kacper kl. IVa, Frejlichowska Amelia kl. Va, Kędzierski Karol kl. Va oraz  Antonowicz Róża kl. VIb.

Konkurs składał sie z dwóch etapów.  W pierwszym uczestnicy recytowali wybrane przez siebie fragmenty książek, zaś w drugim czytali na głos fragmenty  książki  „Chłopiec w pasiastej piżamie” J. Boyne.

Zawodników oceniała komisja w składzie: pani Hanna Listkowska. pani Agnieszka Bógdał oraz pani Wioletta Krzysztoforska.

Oto wyniki:

Mistrz słowa- Podkowski Kacper /Szkoła Podstawowa w Tłuchowie/

I Wicemistrz słowa- Kokoszczyńska Oliwia /Szkoła Podstawowa w Mysłakówku/

II Wicemistrz słowa- Antonowicz Róża /Szkoła Podstawowa w Tłuchowie/

Zaproszony gość Wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski zaprezentował publiczności fragment ksiązki Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na Wyspie Wielkanocnej" oraz zachęcał uczniów do czytania książek.

Autor: J. Wyrostkiewicz

Sobota, 2018-05-26