Spotkanie z policjantem

Jak być bezpiecznym?

15 listopada 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Tłuchowa i Mysłakówka z funkcjonariuszami policji z Lipna oraz Tłuchowa. Podczas spotkania dzieci utrwalały wcześniej zdobytą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się, celowości noszenia odblasków. Policjanci rozłożyli makietę przejścia dla pieszych oraz postawili sygnalizator świetlny, dzięki czemu uczniowie w sposób praktyczny przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Za aktywne uczestnictwo zostawali nagradzani. Wszyscy otrzymali od gości opaski odblaskowe, które zobowiązali się nosić. W rewanżu za interesujące spotkanie wyrecytowali wierszyki związane z ruchem drogowym (przechodzeniem przez jezdnię). Na koniec zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie miało charakter edukacyjny. Przebiegało w miłej atmosferze i na pewno zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Autor: Elżbieta Kamińska

Niedziela, 2017-12-17