Łódź

W świecie filmu i czekolady...

Dnia 29 listopada 2017r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Łodzi.

Najpierw odwiedzili Muzeum Animacji Se-ma-for. Na specjalnych wystawach mogli podziwiać scenografię i postaci z filmów rysunkowych: Misia Uszatka, Filemona i Bonifacego czy Pingwina Pik Poka. Dowiedzieli się jak kiedyś powstawały postaci z bajek i ile pracy trzeba było włożyć, by takie lalki poruszały się na planie. Następie uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda produkcja poklatkowego filmu animowanego, niezwykle pracochłonnej techniki, wymagającej ogromnej precyzji. Prawdziwą atrakcją było jednak nakręcenie własnej animacji. Niesamowite, ile cierpliwości i pracy trzeba włożyć, żeby stworzyć taki krótki film rysunkowy – jedna sekunda to 24 zdjęcia!

Na koniec czekał również seans filmowy. W niewielkiej sali kinowej – uczniowie mieli możliwość zobaczyć jeden odcinek Parauszka oraz film pt.„Potruś i wilk”, który zdobył Oskara za animowany film krótkometrażowy.

Następnym punktem wycieczki były warsztaty w Manufakturze Czekolady. Tam czwartoklasiści obejrzeli prezentację całego procesu powstawania czekolady –  od plantacji do tabliczki. Mieli też okazję posmakować prawdziwego ziarna kakao, z którego wyrabia się czekoladę. Potem uczniowie uczestniczyli w procesie wyrabiania czekolady i sami przygotowali własne tabliczki, które zapakowali i zabrali do domu. W fabryce czekolady każdy został częstowany kubkiem gorącej prawdziwej czekolady.

Żeby wycieczka 100% była udana wstąpiliśmy także do Mc Donalda.

To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i smaków.

Autor: K. Majda

pnwtsrczptsond