PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

Podsumowanie akcji

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc zwierzętom w schronisku w Płocku.

Do pomocy nikogo nie trzeba było namawiać. Społeczność szkoły podstawowej oraz gimnazjum pokazała swoje dobre serce oraz wrażliwość na nieszczęście zwierząt. Przez miesiąc maj klasy zbierały potrzebne artykuły dla pupili.

14 czerwca  reprezentanci klas waz z opiekunami SU pojechali do schroniska w Płocku i  przekazali zebrane w ramach akcji dary: suchą karmę dla psów i kotów, karmę w puszkach oraz zabawki dla zwierząt.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia schroniska, zobaczenia w jakich warunkach żyją podopieczni oraz porozmawiania z kierownikiem instytucji. Dowiedzieliśmy się jakie są zasady adopcji zwierząt,  a także  na czym polega praca wolontariuszy w schronisku.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

Autor: K. Majda

Środa, 2018-11-21