Tłuchowo, 07.11.2018r.

Jesteśmy mistrzami powiatu w piłce ręcznej.

7 i 8 listopada nasza szkoła gościła piłkarki i piłkarzy ręcznych, rywalizujących w grupie wiekowej rocznik 2006 i młodsi o miano najlepszej drużyny  w powiecie. Pierwszego dnia turniej rozgrywali chłopcy. Cztery zespoły rywalizowały każdy z każdym. W ostatnim pojedynku - o mistrzostwo - spotkali się gospodarze i SP Kikół. Goście, by zająć pierwsze miejsce, musieli zwyciężyć, nam wystarczał remis. Mecz był bardzo wyrównany, do ostatnich sekund utrzymywał się wynik 1:1 (czas gry 2x8 minut). Tuż przed ostatnim gwizdkiem Jakub Słomski zdobył gola i tym samym przypieczętował sukces tłuchowskiej drużyny. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Kikoła, a trzecie ze Skępego.

W rywalizacji dziewcząt gra o 1 miejsce także toczyła się między reprezentacjami Tłuchowa i Kikoła. Zacięta walka na boisku przyniosła zwycięstwo tłuchowiankom, które wygrały 10:8, tylko raz tracąc prowadzenie. Trzecia lokata przypadła dziewczętom ze Skępego. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju była Karolina Wyczałkowska z PSP Tłuchowo, która zdobyła 15 bramek.

Skład drużyny dziewcząt: Karolina Wyczałkowska, Oliwia Drzewiecka, Eliza Moraczewska, Nadia Wyrostkiewicz, Oliwia Leszczyńska, Aleksandra Wyczałkowska, Marta Wojciechowska, Katarzyna Pecyna, Weronika Krajkowska, Natalia Bromirska, Kalina Buchalska. Nauczyciel wf. Katarzyna Jankowska.

Skład drużyny chłopców: Bartosz Wyczałkowski, Jakub Słomski, Adam Witkowski, Kacper Buchalski, Kacper Podkowski, Kacper Kołodziejski, Mariusz Zbrożek, Dominik Sałata, Krzysztof Kozakiewicz, Piotr Kluska, Piotr Morawski, Jan Osiński, Ksawer Paprocki, Jakub Frączkowski. Nauczyciel wf.: Robert Urbański.
 K. Jankowska