22 grudnia 2015 r.

"Więc otwórzmy serca nasze, zróbmy miejsce w duszach,

żeby Matka Boża miała gdzie złożyć Jezusa.

Niech Mu będzie dobrze, miło i radośnie z nami,

za to Jezus nas obdarzy obficie łaskami"

Takimi życzeniami wyrecytowanymi przez jedną z uczennic klasy Va kończyły sie jasełka, które przygotowały panie A. Małkiewicz, katechetka M. Sulkowska przy współpracy z instruktorami Gminnego Ośrodka Kultury. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: Va, Vc, VIa, a takze osoby uczęszczajace na zajecia do Gok-u. Był to 45 minutowy spektakl. który przybliżył tematykę znaną nam wszystkim- narodziny Jezusa w Betlejem. Piękne stroje, scenografia, doskonała gra aktorów wpłynęły na to, że historia narodzin Jezusa została pokazana trochę na wesoło, a jednocześnie nie zatraciła swojej wymowy. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły 22 grudnia w dwóch turach o godzinie 1000klasy I-III oraz przedszkole, a o 1100 klasy IV-VI.

Autor: M. Sulkowska