VII spotkanie z projektu

7. spotkanie w ramach XXIV Programu Edukacji Kulturalnej odbyło się WOAK. Tym razem zaproponowano nam zajęcia pt. „Dźwiękowa barwa emocji” oraz warsztaty filmowe. Podczas zajęć z p. Erwinem Regoszem uczniowie wykonywali ćwiczenie na determinację głosową, czyli głośne posługiwanie się głosem w celu zdecydowanego, jasnego wyrażenia swoich oczekiwań, powiedzenia „tak” lub „nie”. W tym celu musieli wcielić się w rolę tresera tygrysów i sprawić, by poprzez podanie krótkich, głośnych komend podopieczni wykonali ich polecenie. Ponadto dzieci odpowiadały na pytania: jakie role odgrywają w życiu i co sprawia, że są szczęśliwe?

Warsztaty filmowe rozpoczęły się od obejrzenia filmowych efektów pracy z poprzedniego spotkania. Następnie przystąpiono do dalszego ciągu nagrywania etiud filmowych. Uczestnicy wcielali się w role scenarzystów, reżyserów, operatorów i aktorów. „Cisza na planie! Kamera! Poszła! Akcja!” – i tak to zostały nagrane trzy sceny, których prezentacja nastąpi 16 czerwca, podczas zakończenia Programu.

Wracając do domu posililiśmy się w McDonaldzie.

Autor: K. Jankowska

pnwtsrczptsond