Policjanci w szkole...

16 XI 2016 r. odbyło się spotkanie klas I z Tłuchowa i z Mysłakówka z panią policjantką z Lipna.

Po rozmowie na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze, dzieci w sposób praktyczny przypomniały sobie owe zasady. Poprzez zabawę miały możliwość bycie pieszym dzieckiem jak i dorosłym opiekunem. Utrwalały zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Poszerzyły wiedzę na temat zachowania się pojazdów na drodze oraz prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, wrażliwość, czujność, a przy tym świetnie się bawili. Aktywnie uczestniczyli w tej praktycznej i bardzo ciekawej lekcji. Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. Na koniec dzieci otrzymały odblaski i obiecały, że będą je nosić, by być widocznym na drodze.

Autor: J. Kwiecińska