Jasełka i konkurs szopek

Wyniki konkursu szopek

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym cierpłem, radością i miłością. Wraz z nim wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jedną z nich jest inscenizacja o Bożym Narodzeniu zwana inaczej Jasełkami.

W tym roku przedstawienie jasełkowe w naszej szkole odbyło sie 22 grudnia pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Sulkowskiej i Anny Małkiewicz na scenie GOK w Tłuchowie.

Występy w wykonaniu uczniów klas VI wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Przedstawienie składało się z dwóch scen. Pierwsza pokazała życie przeciętnej polskiej rodziny oraz tradycje związane z polską Wigilią. Druga zaś życie nowonarodzonego Jezusa, Maryi, pasterzy, mędrców oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonywane przez chór "Gospel" pod kierunkiem Pani Wioletty Krzysztoforskiej.

Po udanym występie dyrektor szkoły Pani Halina Opalczewska pogratulowała aktorom świetnego przedstawienia i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Odbyło się również podsumowanie corocznego konkursu szopek bożonarodzeniowych, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W konkursie udział wzięło 17 szopek wykonanych indywidualnie lub zespołowo w różnych technikach,ale z zachowaniem tradycji.
I m-ce Małgosia Foks i Julia Chyczewska,
II m-ce Oliwia Drzewiecka, Nadia Wyrostkiewicz i Jakub Kamiński,
III m-ce Amelia Frejlichowska,
wyróżnienia: Jakub Sztubecki, Patrycja i Paweł Giżyńscy, Adam Tomes, Dawid Miszkiewicz i Sebastian Kalinowski, Mateusz Chaliński, Ola Wyczałkowska, Patrycja Skrzyńska i Wiktoria Kaczmarek, Eliza Moraczewska, Natalia Nowicka, Mariusz Zbrożek i Robert Szymanek, Jakub Słomski i Bartosz Wyczałkowski, Klaudia Wrześniak i Patryk Karczewski.

Ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Spośród 68 stroików wybrano i wyróżniono następujące:

Miejsce I Oliwia Janiszewska, Rafał Przymirski, Julia Jabłońska

Miejsce II Dominika Ruszkowska, Bartłomiej Jankowski, Ksawier Paprocki

Miejsce III Adam Michalski

Wyróżnienia: Julia Kacprowicz, Lena Sochocka, Natalia Pecyna, Przemysław Kilanowski, Adam Najdecki, Szymon Janiszewski, Weronika Jabłońska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Autor: A. Małkiewicz

• Do wakacji: -4 dni