Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / Andrzejki

Co przyniesie PRZYSZŁOŚĆ????

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych panien. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą zarówno dziewczęta, jak i chłopców.

O tym, że andrzejki cieszą się sporą popularnością mogliśmy przekonać się także i my. Samorząd Uczniowski 30 listopada wprowadził nas w świat czarów i wróżb andrzejkowych.

Na szkolnym holu przygotowano akcesoria niezbędne do przeprowadzenia wróżb. Od samego rana uczniowie wszystkich klas przychodzili sobie wróżyć. Żartom i śmiechom nie było końca! Oczywiście wróżby uczniowie traktowali z przymrużeniem oka, choć fakt zaglądania w przyszłość zawsze ekscytuje…

Autor: K. Majda

• Do wakacji: 1 dzień