Zajęcia z obcokrajowcami

Zobacz jak było....

W ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC z Torunia Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte i Gminny Ośrodek Kultury w Tłuchowie w dniach 5-9 luty 2018r. gościły zagranicznych gości. Byli to: Wasana Perera - Sri Lanka, Fahry Taufiq - Indonezja, Meiaida Blah - Indie, którzy jako wolontariusze prowadzili warsztaty z uczniami w języku angielskim. Tematy dotyczyły wiadomości z różnych krajów, geografii, historii, życia rodzinnego, tradycji, zwyczajów, ale także dotykały różnorodnych problemów. Studenci prezentowali zdjęcia i filmy przedstawiające najciekawsze miejsca we własnych ojczyznach. Poznali także nasze realia, polską kuchnię i słynną gościnność. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą z gminy Tłuchowo w Gminnym Ośrodku Kultury uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, tanecznych, sekcji karate, a także w zbiórkach harcerskich.

Uczniowie biorący udział w zajęciach, dzięki możliwości porozumiewania się na żywo, pokonywali bariery językowe, nabierali pewności siebie, uczyli się tolerancji wobec odmienności, otwartości na innych ludzi i inne kultury.

Ostatni dzień zajęć łączył w całość wszystkie nowo poznane wiadomości, gdzie uczniowie pracując w grupach, przedstawili na plakatach informacje o krajach, które poznali. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a goście prawdziwą sympatią ze strony dzieci i młodzieży. Wspólnie wykonywane zdjęcia w klasach i na korytarzach, własnoręcznie wykonane przez najmłodszych kartki walentynkowe były tego dowodem.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie dziękuje rodzinom, które gościły cudzoziemców: p. Bożenie Dąbrowskiej, p. Agnieszce i Stanisławowi Kucińskim oraz p. Alicji i Gabrielowi Sadłowskim.

Autor: Marzanna Grudnicka-Sławińska

Środa, 2018-11-21