Wyszukiwarka

Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej, Tłuchowo 20.01.2014r.

Zwycięstwo naszych siatkarzy!

Z nadzieją na dobry wynik czekaliśmy na zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców. Jak w przypadku zawodów dziewcząt i te rozegrane zostały na naszej hali. Do rywalizacji stanęło 6 zespołów. Tłuchowo znalazło się w grupie z SP Maliszewo oraz SP Zajeziorze. Pierwszy mecz dostarczył bardzo dużo emocji. Przeciwnicy z Maliszewa swoją dobrą, poukładaną grą, wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Pierwszego seta wygrali 26:24. Na szczęście nasza druga czwórka pokonała rywali 25:9 i stworzyła szansę do gry o wygraną w tie breaku. Wykorzystaliśmy ją, zwyciężając 15:10. Odetchnęliśmy z ulgą, bo jeszcze w połowie seta było 8:7 dla Maliszewa. Drugi mecz, z Zajeziorzem, był dużo łatwiejszy. Zakończył się wynikiem 2:0 (25:15, 25:12) i zapewnił nam awans do finału. Tam czekała na naszych chłopaków SP 2 Lipno, która w swojej grupie pokonała 25:16 i 25:18 SP Krojczyn oraz 25:22 i 25:18 SP Skępe. Finałowe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando i zakończyło się naszym zwycięstwem (25:22, 25:8). 1 miejsce w mini piłce siatkowej chłopców jest osiągnięciem historycznym, bowiem nigdy dotąd chłopaki z SP Tłuchowo nie wygrali zawodów powiatowych w tej dyscyplinie:)