Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Piłka siatkowa, Tłuchowo 21.01.2015r.

Jesteśmy mistrzyniami powiatu lipnowskiego w piłce siatkowej.

Siatkarski hattrick.

21 dzień stycznia zwieńczył cykl przygotowań dziewczyn do zawodów w piłkę siatkową. Najpierw siatkarki zagrały w zawodach gminnych, na których  w meczu z SP Mysłakówko wywalczyły awans do zawodów powiatowych. Na rozgrywki powiatowe, które po raz kolejny odbyły się w naszej szkole, przyjechało 5 zespołów. Po losowaniu SP Tłuchowo stworzyło grupę z SP Karnkowo i SP Dobrzyń. Otwarcie zawodów było dla nas pomyśle – dziewczyny bez problemu zwyciężyły przeciwniczki z Karnkowa 2:0. Drugi mecz także przebiegał pod nasze dyktando, choć w końcówce 1. seta zrobiło się gorąco, bowiem dobrzynianki doprowadziły do stanu 18:18. Finisz należał jednak do nas. W drugim secie nie było już takiej dramaturgii – ze spokojem pierwsze zdobyłyśmy 25 punktów i awansowałyśmy do upragnionego finału. W nim po drugiej stronie siatki stanęły dziewczęta  z SP 3 Lipno. Mecz o I miejsce toczył się spokojnym rytmem, w obu setach z każdą chwilą zdobywałyśmy coraz większą przewagę punktową i na koniec … zostałyśmy mistrzyniami powiatu! Wspaniała chwila, wielka radość! Dziewczęta solidną pracą zasłużyły na ten sukces. Gratulacje. Satysfakcja z wygranej jest tym większa, że dziewczyny z SP Tłuchowo wygrały zawody powiatowe w siatkówce to po raz trzeci z rzędu! I to jest piękna sprawa.

Skład drużyny: Anna Grudzińska, Natalia Bednarska, Oliwia Wylocińska, Weronika Wiśniewska, Klaudia Bandulet, Paulina Kosztowna, Martyna Borysowicz, Wiktoria Zbrożek, Alicja Skowrońska, Julia Słabowska. Opiekun: p. Katarzyna Jankowska.