Zawody lekkoatletyczne, Dobrzyń n. Wisłą 02.06.2015r

Natalka i Arek na podium w Biegach Lekkoatletycznych z okazji 950. lecia Dobrzynia nad Wisłą.

2 czerwca 2015r. w Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się Biegi Lekkoatletyczne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, z okazji 950. lecia tego miasta. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Dobrzynia nad Wisłą, Chalina, Wielgiego, Dyblina. Dzięki zaproszeniu Organizatora byliśmy tam także i my. W biegach brały udział po 3. osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców z klas 4-6. Uczniowie rywalizowali o medale i nagrody indywidualne, a także o puchary w klasyfikacji drużynowej dziewcząt, chłopców oraz w klasyfikacji łącznej. Warunki pogodowe nie były sprzyjające: upał dawal się we znaki, jednak górę nad nim wzięły ambicje zawodników.

Po pięknej walce 3 miejsce w biegu na 600m zajęła Natalia Bednarska (kl. 6a, czas 2:00,65 min), a Arkadiusz Wieloński (6b) wygrał bieg na 800m (2:24,68 min.). Oboje stanęli na podium i zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta otrzymały puchar za 3 miejsce.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe. Z niespodzianki cieszyli się: Klaudia Ciarkowska, Kinga Kamińska, Bartosz Grzywiński, Łukasz Barski oraz Adrian Sikora.

tekst i fot. K. Jankowska