Konkurs czytelniczy

11 kwietnia 2011

Dnia 11 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej w Tłuchowie o godzinie 1000 na sali gimnastycznej odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pod tytułem: „Hans Christian Andersen i jego baśnie”. Organizatorem konkursu były panie Agnieszka Sarzalska i Joanna Wyrostkiewicz – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania uczniów życiem i twórczością największego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena oraz    popularyzacja czytelnictwa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I II i III ze szkół podstawowych w Mysłakówku i Tłuchowie. Składa się z 5 konkurencji o różnym stopniu trudnościi dotyczącym znajomości wybranych baśni oraz 3 konkurencji sportowych. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Katarzyna Bagińska, pani Aldona Niździńska i pani Teresa Wiśniewska.

Składy drużyn:

Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Szkoła Podstawowa w Mysłakówku

Klasa I a

Radosław Borowski, Julia Jankowska,Piotr Kozakiewicz, Natalia Kucińska, Antoni Obernikowicz, Dawid Ostrowski.

Klasa I b

Łukasz Barski, Dagmara Ignaczak, Julia Karczewska, Bartosz Wiśniewski, Mieszko Wrześniak, Roksana Zawadzka

Klasa II a

Klaudia Bandulet, Natalia Bednarska, Krystian Borowski, Anna Grudzień, Adam Kozakiewicz, Agata Zaćmińska

Klasa II b

Patrycja Grzelecka, Kinga Kamińska, Julia Sarwińska, Patrycja Sikora, Mateusz Skrzyński, Adam Zych

Klasa III a

Patryk Ignaczak, Filip Jagielski, Kamil Kaźmierkiewicz, Łukasz Moraczewski, Miłosz Osiński, Konrad Sieciński

Klasa III b

Angelika Cholewińska, Mateusz Czachorowski, Katarzyna Szotowicz, Anita Wiśniewska, Radosław Wiśniewski, Gabriel Wyczałkowski

Klasa I

Kamil Kowalski, Szymon Mrowicki, Jakub Niździński, Alicja Skowrońska, Kacper Słupecki, Amelia Szulska

Klasa II

Agnieszka Bukowska, Damian Krzemiński, Tomasz Nowakowski, Anita Raniszewska, Julia Szulska,  Mateusz Wasilewski

Klasa III:

Karol Bukowski, Jakub Grabski, Patrycja Grączewska, Tomasz Grzywiński, Karolina Kowalska, Aldona Olszewska,

Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Hans Christian Andersen i jego baśnie” zakończył się następującym wynikiem:

Klasy pierwsze

1 miejsce: Mysłakówko

2 miejsce: klasa I a Tłuchowo

3 miejsce: klasa I b Tłuchowo

Klasy drugie i trzecie

1 miejsce: III a Tłuchowo

2 miejsce: III Mysłakówko

3 miejsce: II Mysłakówko

Gratulujemy!!!

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tłuchowie.

W trakcie trwania konkursu wysłuchaliśmy wywiadu i wierszy w wykonaniu uczennic z klasy VI b: (Sylwia Zarecka) przeprowadziła wywiad z panem Andersenem (Weronika Remus), wiersz Joanny Kulmowej „List do Andersena” wyrecytowała Daria Giżyńska, zaś wiersz Wandy Chotomskiej „Dzień dobry, Panie Andersenie!” przedstawiła Kinga Skowrońska.

pnwtsrczptsond
171819Pokaż wydarzenia w dniu 20 września212223