XXIV Sympozjum w Resku 2007

Organizatorem sympozjum w Resku były: Gimnazjum w Resku, którego dyrektorem jest Adam Szatkowski, inicjator powstania i prezes Klubu Szkół Westerplatte oraz Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego. Do pięknego Kołobrzegu, gdzie byliśmy zakwaterowani, przybyły delegacje 33 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Wioleta Baka, Martyna Kozakiewicz, Paulina Winnicka, Norbert Różański, Bartosz Kleczkowski Kamil Zabost oraz opiekunowie Beata Gachewicz i Krystyna Grudecka.

W drugim dniu, w czasie wycieczki autokarowej zwiedziliśmy Rewal, Trzęsacz, a na cmentarzu w Kołczewie odbyła się wzruszająca uroczystość przy grobie westerplatczyka – Konstantego Żuławskiego. Potem pojechaliśmy do Międzyzdrojów i Kamienia Pomorskiego. W kamieńskiej katedrze wysłuchaliśmy koncertu organowego. Po powrocie do Kołobrzegu uczestnicy sympozjum spotkali się przy ognisku.

1 czerwca pojechaliśmy do Reska, gdzie na boisku Szkoły Podstawowej rozpoczęto część oficjalną od przekazania organizatorom sztandaru Klubu. Następnie przemaszerowaliśmy do kościoła na mszę św. Po mszy w Gimnazjum rozpoczęła się uroczysta część sympozjum, w trakcie której mieliśmy możliwość obejrzenia nagrodzonych przez gospodarzy prezentacji pracy szkół klubowych z patronem i realizacji zadań klubowych. Po części artystycznej i zwiedzeniu wystawy okolicznościowej przeszliśmy do budynku szkoły Podstawowej, gdzie uczestniczyliśmy w prezentacji pracy szkoły z patronem. Gościem honorowym sympozjum była Pani Maria Wojtowicz i dwóch jej synów – wdowa po ś.p. Janie Wojtowiczu Obrońcy Westerplatte mieszkańcu Stargardu Szczecińskiego.W ostatnim dniu sympozjum popłynęliśmy statkiem na wycieczkę w morze, następnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytki Kołobrzegu.

K. Sobiecka

Piątek, 2018-04-27