XXV Sympozjum w Odrzywole 2008

XXV Sympozjum w Odrzywole  2008

Organizatorem XXV Sympozjum była Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Odrzywole. Patronat nad uroczystościami objął senator RP Stanisław Karczewski. Ta malowniczo położona gminna wioska po raz pierwszy była organizatorem Sympozjum, które poświęcone było osobie Jana Zieji, legendarnego kapłana ze wsi Osse, położonej na Ziemi Opoczyńskiej. Razem z 28 innymi delegacjami z całej Polski zakwaterowani zostaliśmy w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lipinach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Kinga Małkiewicz, Judyta Urbańska, Angelika Chalińska, Sara Sławińska, Adrian Gachewicz, Łukasz Dąbkowski, Mateusz Kwiatkowski oraz opiekunowie Krystyna Sobiecka i Beata Łukaszewska.

Sympozjum rozpoczęło się od uroczystego przemarszu pocztów sztandarowych do kościoła parafialnego w Odrzywole. Po mszy świętej skierowaliśmy się do hali gimnastycznej, gdzie odbyła się oficjalna część Jubileuszowego XXV Sympozjum, w czasie którego miała miejsce okolicznościowa akademia, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Patron mojej szkoły”, w którym uczeń naszej szkoły Adrian Gachewicz zdobył II miejsce. Następnie uczniowie PSP w Odrzywole wykonali część artystyczną. Tego samego dnia udaliśmy się do niewielkiej wsi Myślakowice, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzenia Izby Regionalnej oraz obejrzenia występu zespołu ludowego „Znad Drzewiczki” oraz szkolnego zespołu „Mateuski”. 30.05. wyjechaliśmy na wycieczkę autokarową do Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu. Zwiedziliśmy również Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Oddaliśmy hołd legendarnemu „Hubalowi” mjr Henrykowi Dobrzańskiemu w Anielinie. Uczestnicy podpisali się pod pozdrowieniami, które wysłane zostały do Honorowych Członków Klubu. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka i ognisko.

K. Sobiecka

Piątek, 2018-04-27