XXXI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Kielcach 2014

W dniach 28-31.05.2014r. wraz z panią Ewą Łukowską i Krystyną Sobiecką byliśmy na XXXI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, którego gospodarzem było Gimnazjum nr 9 w Kielcach. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu i kolacji odbyło się spotkanie i powitanie wszystkich uczestników sympozjum. Na spotkaniu tym obejrzeliśmy trzy najlepsze prezentacje multimedialne nadesłane na konkurs. Drugiego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie XXXI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte na rynku przed ratuszem, następnie przemaszerowaliśmy ulicami Kielc do Bazyliki Katedralnej, gdzie odbyła się Msza Św. Po Mszy Świętej w kinie Moskwa były przemówienia, wręczenie medali klubowych, wręczenie nagród za konkurs multimedialny (Kamil Kaźmierkiewicz zdobył wyróżnienie) oraz wysłuchaliśmy wywiadu z nieżyjącym już ostatnim westerplatczykiem Ignacym Skowronem. Na koniec obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 9 w Kielcach. Po obiedzie uczestniczyliśmy w grze miejskiej, w której zdobyliśmy nagrody za trzecie miejsce. Ostatnią atrakcją tego dnia była dyskoteka. Trzeci dzień rozpoczęliśmy wycieczką na Święty Krzyż, potem zwiedzaliśmy Centrum Kulturalno-Archeologiczne w Nowej Słupi, gdzie poznaliśmy życie naszych przodków. Delegacje złożyły kwiaty na grobach westerplatczyków. Po obiedzie poszliśmy do Muzeum Narodowego w Kielcach. Dzień zakończył się ogniskiem przy Pałacu w Chęcinach. Następnego dnia musieliśmy pożegnać gościnnych gospodarzy i wszystkich uczestników sympozjum. Uważamy, że sympozjum było super. Towarzyszyła nam świetna atmosfera. Z chęcią pojechalibyśmy na nie jeszcze raz.

Uczniowie klasy VI: Patryk Ignaczak, Kamil Kaźmierkiewicz, Konrad Sieciński

Piątek, 2018-04-27