DZIEŃ EDUKACYJNY Z IPN

08 października 2018 r., w ramach przygotowań do stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, gościliśmy w naszej szkole, na zaproszenie p. Beaty Gachewicz Pracowników Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Bydgoszczy.

Podczas spotkania edukacyjnego dr Przemysław Wójtowicz oraz dr Mirosław Sprenger, w formie prezentacji multimedialnej i warsztatów edukacyjnych pod hasłem „DWIE DROGI-JEDNA NIEPODLEGŁA”, przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny na drodze do wolności oraz koncepcje polityczne Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Podczas gier edukacyjnych dzieci z wielkim zaangażowaniem i twórczą aktywnością utworzyli kalendarium wolności.

Spotkanie to było cennym źródłem wiedzy historycznej, posłużyło kreowaniu postawy patriotyzmu i umacnianiu tożsamości narodowej młodych Polaków.

Autor: B. Gachewicz

Środa, 2018-11-21