11 listopada 2011r

"Gdy wolności nadszedł czas..." pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświecona 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Beaty Gachewicz recytowali patriotyczne wiersze, przeplatane tematycznie dobranym utworem muzycznym. W słowach narratorów znalazła odbicie smutna historia narodu polskiego w latach zaborów (1772-1918), który z utęsknieniem oczekiwał dnia wolności po 123 latach niewoli. Jak co roku uroczystość uświetnili zaproszeni goście- Wójt Gminy Tłuchowo oraz przedstawiciele Gminnego Koła Kombatantów. Uczestnicy akademii złożyli hołd Ojczyźnie i okazali wdzięczność wszystkim, którzy wolna Polskę wywalczyli i przekazali nam w darze.