30 LECIE NADANIA SZKOLE IMIENIA BOHATERÓW WESTERPLATTE

Uroczyste obchody 30 rocznicy nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte zaingurowała pani dyrektor Krystyna Łukaszewska. Przedstawiła program uroczystośći oraz powitała przybyłych gości:p. Elzbietę Urbańską - wizytatora Kuratorium Oswiaty, p. Przemysława Gęsickiego-starostę powiatu lipnowskiego. p. Adama Szatkowskiego- prezesa Klubu Szkół Westerplatte, p. Krzysztofa Dabkowskiego- Wójta Gminy Tłuchowo, p. Teresę Krzyzanowską- dyrektora Szkoły Podstawowej nr1 w Rypinie. W dalszej części została odprawiona Polowa msza Święta sprawowana przez Ksiedza Dziekana Andrzeja Zakrzewskiego oraz Księdza Ryszarda Raczkowskiego. W obchodach XXX-lecia nadania imienia Bohaterów Westerplatte Szkole Podstawowej w Tłuchowie brały udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sucharskiego w Rypinie oraz Zespołu Szkół im. Henryka Sucharskiego w Resku. W sali Gminnego Ośrodka Kultury uczniowie w montażu słowno- muzycznym "Był taki czas..." przedstawili wydarzenia z walk na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Uroczystość uswietnił występ chóru nauczycielskiego Gloria. Odbył sie również turniej wiedzy o szkole, w którym zmierzyły sie dwie drużyny: absolwenci szkoły z roku 1975 oraz uczniowie klasy VI. Po chwili wzruszeń i wspomnień nastąpiło zwiedzanie szkoły.

K. Sobiecka

Sobota, 2018-05-26