Historia UKS TOP W TŁUCHOWIE

Uczniowski Klub Sportowy TOP powstał przy Szkole Podstawowej w Tłuchowie w 2000r. Pomysłodawczynią jego utworzenia była p. Katarzyna Jankowska - nauczycielka wychowania fizycznego. Zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Lipnie został 7 grudnia. Wcześniej wypełniono nizbędne formalności: utworzono statut Klubu, przeprowadzono zebranie założycielskie, złożono dokumnety w Starostwie. W działaniach organizacyjnych, oprócz p. Katarzyny Jankowskiej, udział brał p. Dariusz Bógdał - nauczyciel wf. oraz p. Bożena Dąbrowska - ówczesna dyrektor szkoły. Podczas Walnego Zebrania na prezesa Klubu wybrano p. Katarzyna Jankowską.

Jedną z form działalności Klubu jest organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla uczniów SP. Zajęcia te od początku istnienia Klubu prowadzili nauczyciele wf.: p. Katarzyna Jankowska i p. Dariusz Bógdał - do końca roku szkolnego 2000/2001. od 1 września 2001r. nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej został p. Robert Urbański (p. Bógdał przeszedł do gimnazjum)

Środa, 2018-11-21

Imieniny: Janusza, Marii